Mnohé ženy sa s príchodom decembra zmenia na hotové fúrie. Nejde o to, že by chceli. Ide skôr o to, že si jednoducho nemôžu pomôcť. Zrazu sa úplne odtrhnú z reťaze, pretože práve prichádza obdobie, ktoré milujú, ale zároveň sa ho veľmi desia. Vianoce. Vianoce sú pre mnohých ľudí skutočne veľmi stresujúce. Aj keď vo všeobecnosti platí to, že to máte také, aké si to urobíte, pre ženy je toto niečo, čo chcú mať skutočne perfektné a dokonalé. Dokonalé Vianoce sa dajú vykúzliť však len vtedy, keď budete ako zmyslov zbavená. Ako si zachovať chladnú hlavu, aj keď sú prípravy v plnom prúde?

anděl
 
1. Začnite včas
Najlepšie, čo môžete urobiť, je všetko si podrobne naplánovať a podľa toho sa aj správať. Čo to znamená? Znamená to, že nebudete celé dni rozmýšľať nad tým, čo ste zabudli, čo ste urobili zle a na čo ešte nesmiete zabudnúť. V novembri si urobíte podrobný plán, na ktorom budete stavať. Naplánujete si, ktorý týždeň čomu venujete, a potom vám bude jasné, čo ďalej.
 
2. Základom je dobrý plán
Žiadna žena nevytvorila perfektné Vianoce bez poriadneho plánu. Plán je niečo, čoho sa musíte neustále držať. Je jasné, prečo. Keď z neho vykĺznite, nakopí sa vám toho naozaj kopa a bude úplne na začiatku. Zrazu bude polka decembra, v obchodoch milión ľudí a vy nebudete mať absolútne nič nakúpené. A myslíme, že práve tomuto sa teraz chceme vyhnúť, no nie?

vánoce
 
3. Nechoďte nakupovať v adventnom období
Alebo týždeň pred Vianocami. Vtedy ľuďom naozaj a skutočne prepne. A prepnutí ľudia sú vysoko nákazliví, najmä v tomto období. Radšej si všetky nákupy vybavte skôr alebo, keď sa vám nedá chodiť po obchodoch, objednávajte cez internet. Dávajte si však pozor, pretože pri objednávaní cez internet musíte byť skutočne promptná. Nechcete predsa, aby vám darček prišiel až po Vianociach. Keď si všetko dopredu zariadite, budú Vianoce len o pohode.