1. Dodávka vody a zavlažovací systém
Na odtok vody v najnižšom bode potrubia by mal byť kohútik. Ak chýba, demontujte spodné pripojenia. Aby ste zaistili úspech, odporúča sa systém vyčistiť vzduchom pomocou kompresora.

instalatérské práce

2. Odstredivé čerpadlá a filtre
Zvyčajne vzhľadom na ich dizajn zostávajú čiastočne naplnené vodou aj po vypustení systému. Musia byť demontované a odstránené pre skladovanie na suchom mieste. Ak voda neodteká z tlakovej nádoby pravdepodobne je poškodená membrána. Riziko, že puzdro prístroja praskne v zime, je malé a napriek tomu je lepšie neodkladať opravy až do jari.

3. Akumulačný ohrievač vody
Vypúšťa sa cez ventil na prívodnom potrubí alebo poistný ventil s pákou s odpojeným výpustným potrubím (alebo ventilom horúcej vody otvorený na mixéri). Okamžité ohrievače vody s horným alebo bočným usporiadaním rúr musia byť demontované.

4. Hydraulické zámky a nádrže
Nádrž a vodná pečať záchodovej misy z krehkej keramiky sú najzraniteľnejšie. Ak nádrž nemá žiadne ťažkosti, potom gidra zatvor robí problém. Najspoľahlivejšou cestou je vyčerpať z neho vodu s mierne prepracovanou striekačkou na výmenu prevodového oleja (vyrábajú sa aj špeciálne striekačky, ktoré sa ťažko hľadajú na trhu). Potom, aby sa vytvorila bariéra v ceste zápachu z odpadových vôd, otvor je zasunutý penovou gumovou zátkou alebo handrou. Ďalšími spôsobmi konzervácie sú pridanie soľného roztoku (približne 0,3 kg soli na polovice vedra s vodou), etanolu a automobilovej nemrazovej fľaše. Pri silnom ochladzovaní (pod 20°C pod nulou) však nemusí fungovať.

baterie

5. Domáce spotrebiče
Nezabudnite skontrolovať žehličku, varnú kanvicu, termopot. Odpojte prívodné hadice od umývačky riadu a práčky.
Snáď Vám týchto 5 krokov aspoň trochu dopomôže, no ak ste laik, prenechajte to radšej profesionálom. Prajeme Vám príjemnú a bezstarostnú zimu.