Niektoré z nás majú to šťastie, že sa ani česať nemusia a majú krásne nezachlpené vlasy. No potom sme tu MY, čo sme zúfalé z neustáleho česania, ktoré nikam nevedie. Najhoršie je to v zime. Vlasy sú suché, fúka vietor, ktorý ich zauzľuje a keď sa drú okolo goliera, tiež im to nerobí dobrotu.

vlasy

Čo by im teda pomohlo?

·         Ovocie, zelenina
Možno si poviete, že to s vlasmi nesúvisí, ale to nie je pravda. Vlasy by mali byť vyživované hlavne zvnútra a až potom by ste mali riešiť ich povrchovú úpravu. Keďže je v zime k dispozícii menej ovocia a zeleniny, tak po tom aj menej siahame. To by sme ale mali zmeniť, pretože práve vitamíny nám v zime chýbajú.

dívka

·         Maska na vlasy
Nemusíte si ju kupovať, dá sa takisto aj vyrobiť doma z bežných surovín. Pozor na múku, ktorá je tiež v pár receptoch, pretože pri zmývaní to nemusí byť sranda, ak použijete horúcu vodu.

·         Sprej na rozčesávanie
Ten ste asi skúšali ako prvé, pretože je svetoznámy. Aj keď vám náhodou nepomohol, mali by ste mu dať šancu hlavne v kombinácii s maskou na vlasy, zaručí väčšiu účinnosť. Najlepší bude ten, ktorý si nastriekate na vlasy ešte keď sú vlhké.

·         Tabletky na vlasy (zinok)
Zinok patrí medzi najdôležitejšie prvky, ktoré vyživujú nechty a vlasy. Preto je dôležité, aby ste ho mali dostatok. Existujú ešte ďalšie dôležité prvky, ktoré potrebujú nechty a vlasy na svoj rast a normálny stav, ale nebudem vám prikazovať, aby ste si ich kúpili. Na začiatok vám postačí aj zinok. Ja som to skúšala kvôli nechtom a naozaj mi to zlepšilo rozčesateľnosť vlasov. Už ich nemusím nosiť stále v cope, aby som zabránila ich zachlpeniu. Je to skvelý pocit.

účes

  • Podstrihnutie

Za skúšku a zmienku stojí aj toto. Aj keď baby veľmi neradi chodia ku kaderníčke na podstrihávanie, ale v tomto prípade si myslím, že za pokus to stojí. Vlasy budú ľahšie, poddajnejšie a budú aj lepšie rásť. Navyše vám kaderníčke môže niečo poradiť na vaše vlasy alebo odhalí pravý dôvod, prečo sa vám nedajú rozčesať.
A keď vám už ani tieto rady nepomôžu, neostáva vám nič iné ako nosiť hore vyčesaný chvost, zapletený chvost, dva zapletené chvostíky, drdol a tak podobne…