Mnohí z nás vnímajú zvieratko ako člena rodiny. Nie je to vec. Je to proste živá bytosť, ktorá s nami žije v jednej domácnosti, ktorá je pre nás dôležitá a vďaka ktorej sa nám proste žije o niečo lepšie. To však neznamená, že sa raz za čas nestane niečo, čo by sme nečakali. Že nás nejakým spôsobom nenahnevá a že naň nikdy nemáme nervy. To všetko sa však vždy zmení, keď sa pozriete do jeho úprimných očí a vidíte, čo tam naozaj je. Že je tam proste čistá láska a nič viac. Niekedy vám to stačí k tomu, aby bol váš deň lepší.

psík
 
Ľudí vie práve preto najviac dostať hlavne správa, že váš miláčik už viac nie je medzi vami. Zmieriť sa so smrťou vášho chlpatého kamaráta je rovnako ťažké, ako zmieriť sa so smrťou člena rodiny. A aj keď sa vám možno nechce zdať, čo je okolo vás a máte pocit, že celý váš svet sa zrútil, pretože bez vášho miláčika to nezvládnete, nemali by ste vešať hlavu. Nebojte sa. Verte tomu, že nakoniec to dopadne všetko tak dobre, že sa vám tomu nebude chcieť veriť. Všetko však záleží len na vás. Nakoniec to bude presne niečo, čo vás poteší a čo je pre vás podstatné.

pes
 
Smrť nie je ľahká záležitosť. A naozaj nezáleží na tom či ide o vášho domáceho miláčika alebo rodinného prílušníka. Medzi rodinu patrí oboje. Ale ak máte pocit, že už viac bez vášho najlepšieho kamaráta, ktorý vás bezpodmienečne miloval a keby mohol tak za vás aj dýcha, neprežijete, tak si skúste zaobstarať iné zvieratko. Áno, nikdy žiadne nenahradí to, ktoré ste mali a ani by to po vás nikto nežiadal. Je však fajn, keď sa môžete opäť o niekoho starať a zisťujete, aké má váš spoločník zvyky a povahu. Nemusí to byť predsa niečo, čo vás trápi a s čím neviete byť stotožnený. Môže to byť stvorenie, ktoré vás opäť privedie k životu. A to je niečo, čo za to stojí. Nenechajte sa tým rozhodiť. To je to najhoršie, čo by ste mohli urobiť.