Bojujte s úzkosťou

Bojujte s úzkosťou

.

Čo je to vlastne úzkosť?
Úzkosť je veľmi nepríjemný emocionálny stav, ktorý neprajem zažiť nikomu. Avšak skutočnosť je taká, že stav úzkosti už do istej miery zažil každý z nás. Sprevádza ju viacero príznakov, a to psychických ale aj fyzických. Hlavným faktorom je strach – rôznorodý strach. Napríklad sa vyhýbate miestam, kde ste sa necítili dobre a máte strach, že by sa situácia mohla zasa opakovať.

deprese

Bojíte sa ísť napríklad do reštaurácie, v ktorej ste ešte neboli, pretože je to pre Vás nové prostredie a máte z neho strach. Prejavuje sa u Vás sociálna fóbia, čo je vyhýbanie sa ľuďom a hlavne Vás vystupovanie pred väčším množstvom ľudí priam desí. Toto ale aj iné sa zaraďuje medzi spúšťače úzkosti. Keď sa už objaví a presiahne zdravú mieru, je neprehliadnuteľná aj fyzicky. A to silným búšením srdca, návalmi tepla, ťažším dýchaním, potením či bolesťou na hrudi.

Ako úzkosti predísť alebo sa jej zbaviť?
Dôležité je prísť na koreň problému a to tak, že si veľmi dôkladne premyslíte, kedy u Vás záchvat úzkosti prichádza. Ak izolujete tento moment, dostanete príčinu. Vtedy je potrebné sa strachu postaviť čelom a svoje pocity nepotlačovať. Takisto upravte jedálniček – jedzte pravidelne a doprajte si veľa vitamínov. Odporúča sa piť bylinkové čaje, ako napríklad medovkový, zelený alebo mätový. Základom je zaradiť do svojho denného harmonogramu šport.

.

strach

Ono to nie je vždy ľahké, keď toho má človek veľa, no odmenou za pravidelný pohyb je fyzické aj duševné zdravie. Keď to navyše skĺbite s prírodou, pomôžete si dvojnásobne. Myslite viac na seba a svoje potreby a vždy, keď je to možné si doprajte teplý kúpeľ alebo zájdite do saunového sveta. Teplo totiž pomáha telu aj mysli. V neposlednom rade, sa skúste vyhýbať stresu a stresovým situáciám. Stres je v prípadoch úzkosti prítomný vždy a človeku neprináša nič zdraviu prospešné.

Bojujte s úzkosťou
3 (60%)1
.