Dámsky kabát má vo svete módy dlhodobú tradíciu. Ide však o ten kus vrchného odevu, ktorý vďaka svojej elegancii a praktickosti nikdy nevyjde z módy. Pokým v minulosti sa kabáty šili prevažne z vlny, dnes sa na ich výrobu používajú rôzne materiály. Pre rôznorodosť strihov a typov sú obľúbeným kúskom v šatníku mnohých žien. A tak aj v dnešnej dobe ultraľahkých a superfunkčných moderných búnd má dámsky kabát svoje využitie. Hoci je vhodný aj na denné nosenie do práce, či do mesta, ešte lepšiu službu nám poskytne, ak ho využijeme na ples, do divadla, či na inú akciu, ktorá si vyžaduje elegantné oblečenie.

kabát

Druhy dámskych kabátov

Dnešný módny priemysel vyrába dámske kabáty rôznych strihov a typov, ktoré sú vhodné pre všetky dámy. Kabát rovného strihu je klasickým štýlom a hodí sa pre všetky typy postavy. Je obľúbený ako športový a praktický kúsok, ktorý sa hodí k džínsom. Kabát, ktorý je zúžený v páse zvýrazní črty postavy, opticky zoštíhľuje a dokonale podčiarkne ženské krivky. Je univerzálny v použití, výborne sedí k nohaviciam aj k sukni. Kabát v štýle oversized je moderný typ dámskeho kabáta, ktorý dobre padne štíhlym aj plnším ženám. Je široký a voľný a je ideálny na kombináciu s úzkymi nohavicami. Takzvaná pelerína je typ dámskeho kabáta, ktorého hlavnou charakteristikou sú široké rukávy. Pri úzkom vypracovanom strihu môže pelerína pôsobiť mimoriadne elegantne a noblesne. Naopak typ kabátu pončo je ležérneho a voľného strihu bez rukávov, ktorý sa vyrába najčastejšie vo vlnenom prevedení. Ide o mimoriadne praktické, jednoduché a obľúbené kúsky. Pokračovať by sme mohli ďalej áčkovými modelmi, dvojradovými kabátmi a podobne. Strihov a prevedení je skutočne veľa, čo výrobca, to iný model.

dámský kabát

Aké sú aktuálne trendy

Aj napriek tomu, že sa trendy často menia, nie je nutné meniť každý rok obsah šatníka. Pokiaľ investujeme do kvalitného prevedenia a nadčasového strihu môže nám dámsky kabát poslúžiť aj niekoľko sezón. Dôležité je, aby sme sa v kabáte cítili príjemne a atraktívne a aby sme vybrali strih, ktorý lichotí našej postave.
Aktuálnu ponuku najnovších modelov dámskych kabátov vo všetkých konfekčných veľkostiach a vo výhodných cenách nájdete na https://www.glashgirl.sk.