Už ste počuli názor, že niekedy je určitá vec tak nedokonalá a trápná, až je vo svojej podstate zaujímavá a stane sa tak populárnou a obľúbenou? Týka sa to i umeleckých diel a výnimku netvoria ani samotní umelci.
V tomto článku mám, ako ste sa už možno niektorí dovtípili, konkrétne na mysli umelca/?/ menom Tommy Wiseau a jeho premiérové dielo, dnes už neslávne slávny film z roku 2003, The Room.

divadlo

Tommy Wiseau a jeho premiérový film The Room
Je to presná ukážka toho, ako sa určité dielo, na čele so svojim autorom, stane známe a obľúbené  vďaka svojej do očí bijúcej absurdnosti, ktorá budí dojem veľkej absencie talentu. Predovšetkým herecký výkon samotného Tomma Wiseaua je tak očividne zlý, až si ho človek proste zapamätá, je to naozaj netradičný herec a jeho film takisto. Ale mrzelo by ma, ak by som tu zanechal len kritiku. Ja tu jeho výkon a film kritizovať nechcem, naopak, chcem vám ho odporučiť, pretože na druhej strane je veľmi originálny a verte mi, zapamätáte si ho na dlhý čas. Ale skrátka pri tomto filme sa slovká ako zlý a hrozný musia použiť. Z veľkej časti sa film, autor a zároveň herec v jednej osobe preslávili vďaka tomu.

fotograf

Mala to byť dráma, dnes je to legendárna „komédia“
Film má byť 100% romantická dráma, o komédii nepadlo ani slovko. No Tommy Wiseau, ktorý zrovna nevyzeral ako Brad Pitt, či Tom Cruise /v najepších rokoch/, sa do tohto svojho filmu The Room nominoval ako hlavná romantická postava. Svojim výzorom by bol vhodnejší do hororu, ale nemyslím to zle, každý sme nejaký. A  do toho ten jeho herecký výkon, tak to zažijete len raz za život. Tommy Wiseau je naozaj netradičná postavička. Takže zo 100% romantickej komédie sa nakoniec stala 100% komédia bez toho, aby to tak mal Tommy v pláne. Film a jeho herecký výkon bol komicky hrozný, či skôr hrozne komický? Každopádne z vážnej drámy sa stala komédia, na premiére filmu sa na tomto „vážnom“ filme smialo celé kino.

závěs

Film o filme
V roku 2017 prišiel skvelý film a už má vysokú popularitu. Je to vlastne film o filme The Room a tomto hercovi i autorovi. Nie však dokumentárny, skôr životopisná komédia, ale spojená tak trochu s drámou. Film z roku 2017 nesie názov Disaster Artist.