Dnes je veľmi moderné zariaďovanie interiérov v jednom špecifickom štýle. Jedným z nich je aj kalifornský štýl, ktorý v sebe spája nádherné prírodné prvky s moderným dizajnom. Ak je takáto kombinácia pre vás atraktívna, čítajte ďalej. Poradíme vám, ako svoj príbytok prerobiť na slovenskú Kaliforniu.
Izba s designovým dreveným nábytkom a veľkými presklenými dvermi
Vôňa lesa a lesk skla

Kalifornský štýl bývania je špecifický najmä tým, že sa v ňom spája kombinácia prírodných a priemyselných materiálov. Najčastejšie ide o zladenie dreva a skla, pretože ide o výrazný kontrast, ktorý sa však na druhej strane dokonale dopĺňa. Vo všeobecnosti sa využíva drevo z ihličnatých stromov, ako je borovica či smrek. Tento kontrast najlepšie vynikne vtedy, ak sa dva spomínané materiály budú nachádzať v tesnej blízkosti. Ideálny priestor vám poskytuje napríklad vaše schodisko. Tu totiž môžete využiť obklady z dreva a sklenené zábradlie. Aby všetko čo najlepšie vyniklo, snažte sa sklo zbytočne „nešpiniť“ zábradliami alebo výrazným kotvením. Lepším riešením sú bodové úchyty PIEMONTE https://lmmont.sk/kategoria-produktu/bodove-uchyty/piemonte/, ktoré pôsobia veľmi elegantným a nerušivým dojmom.
Sklenené prvky by ste mali využiť na viacerých miestach. Ak by ste totiž použili len sklenené zábradlie, pôsobilo by doslova ako pes na oko. Tento materiál môžete využiť na oknách, ktoré by mali byť väčších rozmerov, alebo na dverách, či dokonca v rámci priečok.
Presvetlená spálňa s drevenou podlahou, paravánom a moderným nábytkom

Pozor na tmavé a svetlé odtiene

Pri tomto interiérovom dizajne je veľmi dôležité dodržať jedno pravidlo, a to správne umiestnenie odtieňov dreva, ale i ostatných tmavých farieb. Väčšinou sme zvyknutí, že steny bývajú svetlé a podlaha tmavšia. V tomto prípade to však funguje presne naopak. Obvodové steny a obklady v interiéri by mali byť ladené do tmavších farieb. Podlaha a strop musia byť naopak svetlé. Takéto kombinovanie priestor prirodzene otvorí. Priestrannosť podporia samozrejme i spomínané sklenené prvky.