Ženské nohy sa od tých mužských nelíšia len veľkosťou, ale aj celkovou fyziológiou. Už od puberty je vidno, ako sa tuk na nohách ukladá iným spôsobom ako na chlapcoch. Niekto to nazýva celulitída, niekto pomarančová pokožka. Dôležité je, že naše nohy majú sťažený prietok krvi a lymfy, tekutiny, ktorá zbavuje tela škodlivín. A čo takto topánky? Tie tak isto vplývajú na chodidlá, ale aj na lýtka a celkové držanie tela. Nesprávna obuv znamená deformáciu tela a to svalov a kosti. Čo teda na nohách nosiť?

nohy

  • Nie len cena rozhoduje o kvalite, s ktorou budete chodiť v topánkach. Treba si stále vyberať tie modely, ktoré sú priedušné. Vyrobené z prírodných materiálov ako koža. Topánky musia na nohu sadnúť. To znamená, že nemajú byť príliš veľké ani príliš úzke. Mnohé z nás trpia pre krásu, no nemyslia na to, že v takýchto topánkach nám hrozí poškodenie chodidiel. Modriny, opuchy a otlaky sú len prvotným prejavom, že niečo nie je v poriadku. Nosíte žabky alebo šľapky, ktoré vám nedržia na nohe ? Dávajte si pozor nie len na zranenie, ktoré sa vám môže stať, ale aj na zlé držanie tela, ktoré si tým spôsobujete. Navyše zaťažujete klenbu nohy tým, že musíte neustále udržiavať na sebe obuv.

nožky

A čo opätky?

  • Pre ženy typické, u mužov najobľúbenejšie. Aby sme boli vyššie, aby sme mali lepšie držanie tela, aby sme pôsobili elegantne. Naše najčastejšie výhovorky. Čo takto sledovať, čo sa s naším telom stane po niekoľko hodinovej chôdzi v tomto vynáleze. Panva predsunutá dopredu, bolesť chodidiel, bolesti v pleciach a krku. To je iba štipka ľadovca. Trpieť pre krásu sa naozaj neoplatí, vedeli by vám o tom porozprávať ženy s haluxami. Nie je jednoduché sa ich zbaviť a niekedy je to veru aj nemožné. Čo sa týka balerínok, mnohé ženy s väčšou výškou sa na ne spoliehajú, no aj tak to nie je to pravé orechové. Nohy často nedržia a vďaka ich tenkej podošve cítite na ceste naozaj každý kamienok.
  • Nakoniec tu máme naše tenisky. Všeobecne obuv považovaná za tú najbezpečnejšiu. Dokáže udržať nohu, chrániť a pritom sa nám naše telo nedostáva do neprirodzenej polohy. Nabudúce pri výbere obuvi, myslite aj na svoje zdravie. Chrániť si ho totiž iba gélmi a masťami, nie je dostatočné.