K jedinečným zážitkom, ktoré život ponúka sa jednoznačne radí aj jazda na motorke. O to väčšie šťastie pre tých, čo týmto dopravným prostriedkom disponujú a tým pádom na ňom pravidelne jazdia. Či už vravíme o rekreačnej, bežnej alebo športovej jazde, kedy nám robí sprievodcu schuberth C3 pro, sledovať alebo predovšetkým byť účastníkom jazdy na motorke je vo všetkých spomenutých prípadoch výnimočné.
pneumatika motorky

Je síce pravda, že podobné čaro prinášajú aj automobily, ale predsalen ide o trochu iný zážitok. Auto je síce skvelé, ale cítime sa v ňom ako uzavretí v konzerve, nevraviac o „zábavnom“ čakaní v dlhých kolónach, čo je asi tak väčšina „zážitkov“. Motorka nám predsalen ponúka o niečo väčšiu slobodu alebo skôr slobodnejší pocit z premávania sa po čerstvom vzduchu, takmer neobmedzene, no samozrejme s dodržiavaním bezpečnostných zásad. Pravda, nevýhou je však zimné počasie. Každopádne aj napriek tomu však cítime, že jazda na motorke so sebou celoročne prináša značné pozitíva.
spánek na motorce

Či ja vlastnenie motorky šťastím, na to sa však môžeme pozrieť aj z druhej strany, nakoľko pre nejedného človeka sa práve tento fakt stal osudným. Preto je skutočne dôležité brať ohľad na bezpečnú jazdu a takisto sa nespoliehať na to, že motorka má prednosť. Pokiaľ teda s touto jazdou máte takmer nulové skúsenosti a máte určité pochybnosti o tom, či by práve tento typ jazdy bol pre vás, vaše pochyby sú na mieste. A síce to neznie povzbudivo, ale mali by sme rátať i s prvým pádom, ktorý v tom lepšom prípade „len“ zabolí.
zrcátko motorky

Pokiaľ tak rozmýšľate vo veľkom, respektíve nad rýchlejším alebo väčším strojom, môžeme to prirovnať k pohovoru na istú pracovnú pozíciu. Niektorí ľudia sa na základe svojich predpokladov, zručností, ale aj skúseností na danú pozíciu hodia, iní by radšej mali skúsiť šťastie v inom smere.

· Preto treba zvážiť nielen dočasnú túžbu, ale skôr rozhodné presvedčenie a svoje vlastné schopnosti, okrem iného aj rýchlosť reakcií a ostatné faktory.