Nepríjemný zápach v dome

Nepríjemný zápach v dome

Určite sa už každá domácnosť raz stretla s týmto problémom. Hovoríme o nepríjemnom zápachu v dome. Na vine môžu byť domáci miláčikovia, fajčenie v byte či dokonca množstvo nekvalitných topánok. Možno si aj vy kladiete otázku – https://www.atgarden.sk/ako-odstranit-zapach-z-domu/? My poznáme zopár jednoduchých a naozaj efektívnych riešení.

svíčka


Jednou z možností môžu byť napríklad aj vonné sviečky. V dnešnej dobe si môžete vyberať z rôznych vôní a ich kombinácií. Nájdite si tú pravú pre seba a do svojho domova prineste pohodu a príjemnú vôňu. Ak však nie ste zástancom práve tohto riešenia, nezúfajte. Ďalšou možnou alternatívou sú aj rôzne spreje na pohltenie nepríjemného zápachu. V súčasnosti je ich na trhu na výber nespočetné množstvo.  Môžete vyskúšať aj rozličné esenciálne oleje do sviečok. Uvoľňujú sa postupne a dokážu prevoňať celú miestnosť. Pôsobia upokojujúco a vy sa vo svojom byte znovu môžete cítiť ako doma.


Ďalším riešením odstránenia zápachu z vášho príbytku môže byť aj pravidelné vetranie. Zabezpečte, aby ste za celý deň mali otvorené okno aspoň na pár minút, a to aj v zime. Na vetranie taktiež nezabúdajte ani pred spánkom. Bude sa vám omnoho lepšie zaspávať a spánok bude príjemnejší.


Ak vlastníte domáce zvieratá, napríklad psa alebo mačku, odporúčame časté tepovanie kobercov. Keďže tieto zvieratá pravidelne menia srsť, ktorá opadáva, ani pravidelným vysávaním sa jej nedokážete z kobercov úplne zbaviť. Srsť sa dostáva medzi vlákna a to môže zapáchať. Tiež je možné úplne sa zbaviť kobercov, aby ste predišli takýmto nepríjemnostiam. Veľa ľudí okrem týchto domácich miláčikov vlastní aj iné, napríklad hlodavce. V tomto prípade je potrebné pravidelné čistenie klietok a príbytkov našich spoločníkov.

kočka


Možností na výber je veľa a je len na vás, ktorú z nich si vyberiete.  Vyskúšajte ich všetky a nakoniec sa sami rozhodnite, ktorá z nich je pre vás tá pravá. Držím vám palce na ceste za príjemnejším , voňavejším a šťastnejším domovom.

Ohodnoťte příspěvek