Ak máte radi drevené nábytky alebo iné drevené prvky ako podlahy, dvere, okná, určite vám buď záležať na tom, aby dlho vydržali a mali stále pekný vzhľad. To sa vám podarí ak použijete lazúru na drevo. Lazúra na drevo má niekoľko skvelých funkcií, ktoré dodajú vášmu drevo pekný vzhľad a výrazne mu predĺžia život. A navyše ak je drevený nábytok na vonku, na terase alebo záhrade a často naň prší, ochrana dreva je priam nevyhnutná. Lazúra na drevo mu zabezpečí to čo potrebuje.

dřevěné kosty

Lazúra na drevo- ochrana číslo jedna

Ak je teda drevo vaša srdcovka, určite ho nezabudnite ochrániť pred tým ako ho začnete používať. Môžete si vybrať z viacerých možností ochrany, napríklad olej na drevo alebo lazúra na drevo alebo iný náter. Pri výbere lazúry na drevo si treba rozmyslieť, čo idete natierať. Pretože existuje niekoľko typov lazúr. Sú to lazúry tenko vrstvové a hrubo vrstvové. Každá z nich sa používa na niečo iné. Tenko vrstvová sa používa napríklad na natieranie plotu, naopak hrubo vrstvová na natieranie drevených okien. Presný typ lazúry vám už odporučia odborníci. V každom prípade takýto lazúrový náter chráni drevo pred škodcami, pred vplyvmi počasia, snehom, dažďom, ale nepriateľom dreva vie byť aj ostré slnko, ktoré drevo nadmieru vysušuje. Preto treba pri príprave byť dôsledný, určite sa vám drevo za to neskôr odvďačí vo forme dlhodobého pekného vzhľadu. Lazúra na drevo je jedna z mnohých ochrán dreva, ktoré sa na trhu vyskytujú a sú pre drevo akékoľvek, nevyhnutné.

dřevěn stůl

Ako nanášať lazúru na drevo?

Lazúru na drevo treba nanášať opatrne. V prvom rade je potrebné mať dobre pripravené drevo. Musí byť očistené od všetkých špín a mastnoty, aby lazúra na drevo dobre držala. Drevo musí byť samozrejme suché. Následne je potrebné si zabezpečiť nejaký štetec, veľkosť záleží na vás. Najlepšie je lazúru nanášať v exteriéri. môžu vznikať rôzne pachy. AK sa to nedá robiť v exteriéri, tak si určite aspoň otvorte okno. No a potom už podľa potreby môžete naniesť aj niekoľko vrstiev.
Viac informácií a tipov o lazúrach nájdete na https://carodreva.sk/.