Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí sa chcú aspoň trochu pričiniť pri skvalitnení životného prostredia? Máte radi modrú planétu a chcete aby jej krásy ostali aj pre ďalšie generácie? Fascinuje vás prechádzka lesom a túžite po čistote prírody? Či chcete konečne zistiť ako ušetriť rozumným spôsobom? Radi vám s tým pomôžeme.
To, že sa životné prostredie znečisťuje z roka na rok stále viac nie je žiadným tajomstvom. Ľudia sa neustále vyhovárajú na to, že najväčšie znečistenie spôsobujú veľké korporácie a ich výroba, logistika a rôzne havárie. Je to pravda, no domácnosti majú na znečistení značný podiel. Na úkor luxusu sa míňa zbytočné množstvo vody a ďalších zdrojov miesto toho, aby sme využili slnko a podobne. Veď svieti zadarmo!
Ponúkame vám top tipy, ktoré sa rozhodne oplatí vyskúšať.

peněženka

Solárna nabíjačka na mobil
Mobil či PowerBank si môžete nabiť jednoduchým zapojením a nasmerovaním panela k slnku. Zoženiete ich už od 15 eur.

Úsporný perlátor
Tento šetrič vody priháňa vzduch do prúdu tečúcej vody ale nemá vplyv na účinnosť čistenia.
Spotrebu vody dokáže znížiť až o 85 percent, úspora sa dá nastaviť od 1 až po 10 litrov na minútu! Ich cena sa pohybuje okolo šiestich eur.

Šetrič vody do WC
Jednoduché vrecko, ktoré vložíte do nádržky na klasickej toalete, zníži spotrebu vody pri jednom spláchnutí až o 1,2 litra. Úspora vody pri jeho použití je fantastických 12 000 litrov vody ročne. Dostať ho kúpiť už za 6 eur.

Úsporné radiátorové fólie
Niektoré so životnosťou až 60 rokov, výborne znižujú straty tepla. Načo vyhrievať ulicu? Najlacnejšie sa dajú zohnať už za päť až šesť eur pre jeden radiátor.

země

Solárne automatické zavlažovače
Postačí zdroj vody, pri snahe o čo najväčšie šetrenie pitnej vody používame dažďovú, ktorá ani citlivým rastlinkám neškodí. Už za 95 eur bude postarané o váš skleník či menšiu až strednú záhradu. Žiadne polievanie! Týmto spôsobom ušetríte až 90 percent vody, kedže je dopravovaná až ku koreňom.