Prečo vzniká niečo také ako subkultúra a prečo chce byť niekto jej členom a súčasťou? Také tie normálne typy ľudí, tí dokonalí, ktorí sa dokážu všetkému prispôsobiť, dokážu meniť kabáty, takí podstate subkultúr nikdy úprimne neporozumia, nechápu, prečo chce byť niekto dobrovoľne „out“. Tieto normálne, väčšinové a prispôsobivé typy si paradoxne k subkultúram v nemálo prípadoch nájdu cestu, ale pochopiteľne až vtedy, kedy sa daná subkultúra stane „cool“ a dostatočne populárna, nebudú jej súčasťou s presvedčenia jej myšlienky, ale kvôli tej ich prispôsobovacej, trendovej tendencii.

koncert

Trendoví prispôsobivci so zmyslom pre okamžité nasledovanie všetkého aktuálneho a momentálne populárneho vidia v danej subkultúre iba účesy, oblečenie, cítia určitý štýl hudby, tento trend využívajú predovšetkým k tvoreniu si vlastného ega, tí starší v tom zasa vidia príležitosť zbohatnúť. Ale nikdy nepochopia tú pravú podstatu a preto svojim vplyvom iba ničia zmysel slova subkultúra. Subkultúra prezentovaná väčšinovými typmi predsa stráca svoju podstatu.

zpěvák

A pokiaľ chytí nadmerne, priam masovo komerčnú podobu? Vtedy už stratí aj svoju ideu.
Ale aby sme sa správne pochopili, uznávam, že určitá komercia je potrebná, je vlastne úplne v poriadku, pokiaľ sa určité prejavy a zvyky šíria ďalej a vzniká tým pravdepodobnosť, že sa tieto zvyky, imidž, idea, hudba,… zapáčia aj iným, pričom subkultúra zasa dostane peniaze k svojej ďalšej tvorbe, ale pozor, nenechajte sa zmýliť!

Akonáhle umelec alebo hudobná skupina podpíšu zmluvu s naozaj komerčným obrom, tento obor si začne diktovať podmienky, bude ich mať v hrsti. Bude mať v hrsti ich živobytie a začne presadzovať svoje tupé, obmedzené zmýšľanie, kedy subkultúrnu a zaujímavú tvorbu začne chcieť násilne meniť do podoby, ktorá by bola „populárna“, čiže do podoby, kedy sa tvorba zbaví akejkoľvek originality, idey a vlastne celkovej zaujímavosti a krásy. História nám neustále ukazuje a to doslova verejne, ako kapitalizmus vyťažil z rebélie subkultúr.

událost

• „Populárne“ piesne a klipy máme pred očami stále a stále túto „umelinu“ svojim nevedomím podporujeme. Čo takto sa pokúsiť objavovať niečo originálnejšie?