Vytvorenie svojho vlastného YouTube kanála alebo toho pre svoju firmu je skvelým nástrojom marketingu vzhľadom na fakt, že YouTube má deň čo deň tisícky osobitých divákov. Ak však nemáte žiadnych divákov alebo máte problémy so zvyšovaním vašich sledovateľov je čas na prehodnotenie vašej stratégie. Tu je 10 spôsobov na vytvorenie populárneho YouTube kanála.

prestige

Zamerajte sa na niečo
Rozhodnite sa, aká by mala byť hlavná téma vašich videí, na čo by mali byť zamerané a čo je najdôležitejšie, kto má byť vašim divákom. V závislosti od masívneho prílivu videí nahratých na YouTube by mali byť vaše videá dostatočne kvalitné, aby vynikli od ostatných. Buďte známi hlavne tým, že vaše videá budú kvalitné, nezabudnite na rôzne špeciálne efekty.
Nezabudnite byť originálny pri názve vášho kanála! Mať logo, ktoré priťahuje a udržiava pozornosť ľudí, je tiež bonusom.

Ponúknite niečo iné
YouTube nie je len miestom pre domáce videá, ktoré ste sa vy a vaši priatelia rozhodli natočiť pre zábavu. Je to aj priestor pre profesionálne použitie. Pomôžte ľuďom skutočne poučiť sa z vašich vedomostí. Ak máte titul v oblasti chémie a myslíte, že by ste vedeli robiť prednášky online ….Prečo to neskúsiť?  

Čo tak recenzie prostredníctvom YouTube?
Recenzie sú oveľa lepšie a zaujímavejšie, keď sa vykonávajú vo formáte videa ako textu. Je ľahšie pochopiť niečo, keď je prezentované vizuálne – takto divák nemusí používať svoju predstavivosť. YouTube je jedným z najlepších miest pre zdieľanie názorov na produkty, filmy, nápady a podobne.

Vyplňte popis
Nezabudnite vyplniť informácie v poli s popisom. Tu môžete voľne uviesť niekoľko informácií o videu. Poskytovanie kompletných informácií je nielen profesionálne, ale umožňuje divákom vedieť, že sa zaujímate o to, čo robíte.

you tubew

Videá nesmú byť príliš krátke ani príliš dlhé
Myslíte si, že 15 sekundové video môže poskytnúť divákom dostatok informácií? No dajte pozor na to, aby vaše videá neboli 30 minútové. Kto ho dopozerá do konca? Väčšina ľudí na webe sa vyznačuje krátkou pozornosťou a ak im dáte príliš dlhé video, môže to byť pre nich nudné.