Za posledných päťdesiat rokov sa zvýšila priemerná hmotnosť obyvateľov o niekoľko kíl. Rapídne sa zvýšil počet obéznych ľudí, ktorí spravia všetko preto aby schudli. Je to otázka zdravia ale aj pocitu, že sa človek cíti sebavedomo a príťažlivo. No tu nachádzame kopec klamlivej reklamy a podvodníkov, ktorý chcú zarábať na zúfalých ľuďoch, ktorí sa snažia schudnúť.

pilulky

Na trhu existuje množstvo výrobkov, ktoré sľubujú okamžité schudnutie. No častokrát sú takéto výrobky len priveľmi predražené tabletky, ktoré nemajú žiaden účinok na vašu hmotnosť, ba dokonca vám môžu spôsobiť nemalé zdravotné problémy. Takéto výrobky predávajú podvodníci rôznymi spôsobmi. Zväčša ich ponúkajú klamlivou reklamou na internete, k týmto tabletkám pridajú fotky dokonalých tiel a garantujú vám úbytok hmotnosti. Niektorí experti v tejto podvodnej činnosti si dokonca vytvoria viacero podvodných profilov a zverejňujú klamlivé recenzie, aby tak podporili predaj týchto drahých tabletiek.

hamburger

Na trhu sa často objavujú aj energetické doplnky, ktoré vám garantujú veľa fyzickej energie, ktorú potrebujete na cvičenie. No dávajte si pozor a vždy si každý takýto liek overte a prekonzultujte so svojim lekárom.
Dnes je dokonca najlukratívnejším povolaním pre takýchto podvodníkov poradenstvo. Výživový poradcovia, ktorí sa tomu roky venujú majú úžasnú prácu, ktorá pomáha zúfalým ľuďom. No tí, ktorí sa snažia toto povolanie robiť zo dňa na deň len kvôli vidine zisku nám môžu častokrát veľmi uškodiť aj zdravotne, aj skrz financie. Lákajú vás na každom kroku aby ste využili ich služby.

socha

Naplánujú vám jedálniček na celý mesiac za stovky eur, no naplánujú ho vám zle, buď z neho ešte viac priberiete alebo dokonca budete stále hladný a bez energie, pretože vám naordinuje veľmi nezdravú hladovku. Každého takéhoto šarlatána si overte, a ak máte záujem a takéto služby, obráťte sa na recenzie od svojich známych či na profesionálne štúdia kde sa tomuto venujú.