Zabávať sa dá aj bez míňania peňazí. Biciklovanie v krásnej prírode, rôzne športy, skateboard v prekážkovom parku, korčuľovanie, prechádzky po meste či v prírode vedia zabaviť človeka.
 
      Ak spojíme dovolenku so zábavou, sandboarding bude nezabudnuteľným zážitkom.
 
poušť

  • Huacachina, Peru

Patrí medzi najkrajšie miesta v okolí. Umelo vybudovaná oáza s ubytováním a jazierkom s luxusními kúpeľmi. Na okolitých dunách vychutnáte zjazdy na sandboarde, a relaxovať môžete v lokálnom jazierku.
 

  • Point Mugu, Kalifornia, USA

Prírodný Park s kúskom pobrežia a dún je ako stvorené pre zábavu neďaleko od civilizácie. Nádherný výhľad zaručuje nezabudnuteľné spomienky.
 

  • Negev, Izrael

Je málo prebádanou oblasťou mimo kritické miesta. Vybrať sa medzi dúnami oplatí len v prítomnosti sprievodcu ktorý pozná cestičky. Turisti navštevujú často kvôli adrenalínovým športom.
Na špecializovaných web stránkach nájdete kontakt priamo na domácich, ktorí poradia s cenami aj s poplatkami, následne vás sprevádzajú.

sahara
 

  • Vina del Mar, Čile

Jedna z najkrajších miest v južnej Amerike s plážom.
Vietorom vytvorené piesočnaté dúny sa stáli strediskom zábavy medzi mladými ľuďmi; rôzne párty, vodné a piesočné športy. S výhľadom na more a s možnosťou pikniku budú vaše najkrajšie dovolenkové dni.
 

  • Swakopmund, Namíbia

Najväčšie dúny na svete zaručujú poriadnu dávku adrenalínu.
Ale POZOR, niektoré strmé lokality požadujú špeciálne povolenie, ďalšie sa vôbec nedajú navštíviť kôli nebezpečiam. Vybavenie môžete aj vypožičať na mieste.
 

  • Národný park Great Sand, Colorado, USA

 Výhody sú jasné. Krásne okolie s lesmi a horami, sandboarding v lete, lyžovanie v zime o pár kilometrov ďalej poskytuje osobitý zážitok.
 

  • Maledivy

Krásný zážitok zaručujú pribalené lyže či snowboard. Menšie dúny umožňujú sandboarding aj na okolité ostrovy. Musíte sa však poradiť s nadšencom tohto športu. Pretože pre domácich je sandboarding novinkou.
 
 

  • Lancelin, Austrália

Len 85 minút od centra Perthu. Rizikové oblasti sa oplatí navštíviť tiež s nadšencom tohto športu aby ste sa nestratili. Je možné požičať si sandboard, dá sa parkovať priamo pri dunách.
 
Sú to len pár zo stoviek destinácií ktoré sa dajú využívať na sandboarding. Veľa agentúr usporiada výlety. Hlavne venujte pozornosť na bezpečnosť pri zjazdoch.