Spojené alebo oddelné miestnosti? Každému vyhovuje niečo iné

Spojené alebo oddelné miestnosti? Každému vyhovuje niečo iné


Podoba interiéru dnešných moderných domácností je okrem iného charakteristická tým, že uprednostňuje spojenie obývacej miestnosti s kuchyňou. Prečo nie? Takéto spojenie má prekvapivo štýlový efekt a navyše je praktické, ale niekomu z nás by asi vadila strata súkromia a takéto spojenie by na nás mohlo pôsobiť mätúcim dojmom. Ak vám tento štýl bývania nie je po chuti a predsalen si potrpíte na trochu súkromia a miestnosti chcete mať  oddelené,  no pritom takisto moderným spôsobom a nie robustnými a nemotornými dverami, takým kompromisommoderného bývania a súkromia v jednom posuvné sklenené dvere.

dveře prosklené

Ale vráťme sa späť k úvodu tohto článku a to k štýlu bývania, ktorý sa stáva pre jedných ľudí trendom, no iní si zatiaľ od neho držia odstup. Ako je to so spojením obývačky s kuchyňou?

Otázka súkromia a eliminovania vzájomných rušivých vplyvov sa dá vyriešiť, len jej treba venovať pozornosť už najlepšie hneď od začiatku.
Pochopiteľne sa skúsme zabrániť tomu, aby z kuchynskej časti vychádzal nadmerný hluk, výpary, alebo skrátka všetky efekty spojené s prácou v kuchyni. Tieto rušivé elementy sa pokúsme znížiť na minimum. Ďalšia podstatná úvaha tkvie v tom, či chcete, aby bolo jasne vidieť, kde je kuchynský priestor a kde je obývačka, alebo chcete rozdiely zamaskovať tak, aby splynuli v jednej spoločnej miestnosti. Na základe rozhodnutie tak zvolíme vhodný dizajn produktov a prispôsobíme sfarbenie i materiál nábytku.

prosklené vchodové dveře

Alebo možno uprednostníme voľbu rozmiestnenia, akou je tkzv. kuchynský ostrovček. Pôjde o taký praktický priestor, v ktorom budete mať po ruke potrebné predmety spájané s kuchyňou, ideálne nejaký menší stolík, aký bude disponovať občerstvením alebo pitím. V priestore určenom ako obývacia miestnosť sa snažme vyhnúť predmetom ako varič, mixér, príbor,… v takom prípade by sa kazil celkový efekt a z miestnosti by vznikol chaos. Aj napriek tomu, že vravíme o jednej miestnosti by mali byť tieto veci viditeľne oddelené.