Podoba interiéru dnešných moderných domácností je okrem iného charakteristická tým, že uprednostňuje spojenie obývacej miestnosti s kuchyňou. Prečo nie? Takéto spojenie má prekvapivo štýlový efekt a navyše je praktické, ale niekomu z nás by asi vadila strata súkromia a takéto spojenie by na nás mohlo pôsobiť mätúcim dojmom. Ak vám tento štýl bývania nie je po chuti a predsalen si potrpíte na trochu súkromia a miestnosti chcete mať oddelené, no pritom takisto moderným spôsobom a nie robustnými a nemotornými dverami, takým kompromisommoderného bývania a súkromia v jednom posuvné sklenené dvere.

dveře prosklené

Ale vráťme sa späť k úvodu tohto článku a to k štýlu bývania, ktorý sa stáva pre jedných ľudí trendom, no iní si zatiaľ od neho držia odstup. Ako je to so spojením obývačky s kuchyňou?

Otázka súkromia a eliminovania vzájomných rušivých vplyvov sa dá vyriešiť, len jej treba venovať pozornosť už najlepšie hneď od začiatku.
Pochopiteľne sa skúsme zabrániť tomu, aby z kuchynskej časti vychádzal nadmerný hluk, výpary, alebo skrátka všetky efekty spojené s prácou v kuchyni. Tieto rušivé elementy sa pokúsme znížiť na minimum. Ďalšia podstatná úvaha tkvie v tom, či chcete, aby bolo jasne vidieť, kde je kuchynský priestor a kde je obývačka, alebo chcete rozdiely zamaskovať tak, aby splynuli v jednej spoločnej miestnosti. Na základe rozhodnutie tak zvolíme vhodný dizajn produktov a prispôsobíme sfarbenie i materiál nábytku.

prosklené vchodové dveře

Alebo možno uprednostníme voľbu rozmiestnenia, akou je tkzv. kuchynský ostrovček. Pôjde o taký praktický priestor, v ktorom budete mať po ruke potrebné predmety spájané s kuchyňou, ideálne nejaký menší stolík, aký bude disponovať občerstvením alebo pitím. V priestore určenom ako obývacia miestnosť sa snažme vyhnúť predmetom ako varič, mixér, príbor,… v takom prípade by sa kazil celkový efekt a z miestnosti by vznikol chaos. Aj napriek tomu, že vravíme o jednej miestnosti by mali byť tieto veci viditeľne oddelené.