Strašiak menom obezita

Strašiak menom obezita

.

Obezita je jednou z najzraniteľnejších príčin rôznych zdravotných problémov na dnešnom svete, ktorá zahŕňa choroby, ako je cukrovka, hypertenzia, ochorenia pečene, rakovina, neplodnosť, bolesti kĺbov, nespavosť  a srdcové choroby. Má taktiež obrovský vplyv na ekonomické zaťaženie krajiny aj jednotlivých rodín.

nadváha

Obezita sa zvyčajne meria pomocou indexu telesnej hmotnosti (BMI), ktorý je pomerom výšky a hmotnosti. Je dôležité pochopiť, kedy sa blížite k riziku obezity:
Normálny BMI: 18,0-22,9
Nadváha: 23,0-24,9
Obezita:> 25
Vysoká obezita:> 32,5
Je potrebné vykonať základné zmeny v každodennom životnom štýle, aby sa zabránilo obezite. Na zvládnutie obezity môžu ľudia prijať nasledovné postupy:

Životný štýl
Každý má iba 24 hodín denne a musíme uprednostniť náš rozvrh. Cvičte aspoň jednu hodinu denne, aby ste zostali fit. Vykonajte akúkoľvek činnosť, ako je chôdza, plávanie, cvičenie v posilňovni. Mať 3 jedlá denne a dobrý spánok je povinnosť.

hamburger

Jedlo
Aby sme mohli viesť zdravý životný štýl, musíme obmedziť každodennú spotrebu potravín na 30%. Zvyšných 70% toho, čo jeme, vedie k obezite a iným ochoreniam. Nemusíte sa rozhodovať pre ketogénne alebo iné diéty. Jednoduché domáce jedlá s bilanciou bielkovín, sacharidov a vlákniny sú dostatočné na to, aby poskytli telu potrebné živiny.
Naše telo je navrhnuté podľa miesta, kde sme sa narodili. Mali by sme sa držať našich koreňov a prípravy jedál v našej krajine. Neškodné jedlá a nápoje sýtené oxidom uhličitým by ste mali striktne obmedziť. Ako starneme, náš metabolizmus tela sa spomaľuje a potrebujeme jesť menej, aby sme zabránili obezite.

.

Ergonomika
Urobte niečo, aby ste upustili od tých ostrých obrazoviek vo vašich kanceláriách, notebookoch či televíznych obrazovkách. Pracujúci jednotlivci by sa mali natiahnuť, urobiť prechádzku po obede a zostať hydratovaní.

hubnutí

Obezita sa nedá vyriešiť za jeden deň alebo najatím profesionálneho trénera. Predstavuje vážne nebezpečenstvo pre zdravie a pri bojovaní proti nej musíte rátať s trvalými zmenami v životnom štýle.

Strašiak menom obezita
4.3 (86.67%)3
.