Obezita je jednou z najzraniteľnejších príčin rôznych zdravotných problémov na dnešnom svete, ktorá zahŕňa choroby, ako je cukrovka, hypertenzia, ochorenia pečene, rakovina, neplodnosť, bolesti kĺbov, nespavosť  a srdcové choroby. Má taktiež obrovský vplyv na ekonomické zaťaženie krajiny aj jednotlivých rodín.

nadváha

Obezita sa zvyčajne meria pomocou indexu telesnej hmotnosti (BMI), ktorý je pomerom výšky a hmotnosti. Je dôležité pochopiť, kedy sa blížite k riziku obezity:
Normálny BMI: 18,0-22,9
Nadváha: 23,0-24,9
Obezita:> 25
Vysoká obezita:> 32,5
Je potrebné vykonať základné zmeny v každodennom životnom štýle, aby sa zabránilo obezite. Na zvládnutie obezity môžu ľudia prijať nasledovné postupy:

Životný štýl
Každý má iba 24 hodín denne a musíme uprednostniť náš rozvrh. Cvičte aspoň jednu hodinu denne, aby ste zostali fit. Vykonajte akúkoľvek činnosť, ako je chôdza, plávanie, cvičenie v posilňovni. Mať 3 jedlá denne a dobrý spánok je povinnosť.

hamburger

Jedlo
Aby sme mohli viesť zdravý životný štýl, musíme obmedziť každodennú spotrebu potravín na 30%. Zvyšných 70% toho, čo jeme, vedie k obezite a iným ochoreniam. Nemusíte sa rozhodovať pre ketogénne alebo iné diéty. Jednoduché domáce jedlá s bilanciou bielkovín, sacharidov a vlákniny sú dostatočné na to, aby poskytli telu potrebné živiny.
Naše telo je navrhnuté podľa miesta, kde sme sa narodili. Mali by sme sa držať našich koreňov a prípravy jedál v našej krajine. Neškodné jedlá a nápoje sýtené oxidom uhličitým by ste mali striktne obmedziť. Ako starneme, náš metabolizmus tela sa spomaľuje a potrebujeme jesť menej, aby sme zabránili obezite.

Ergonomika
Urobte niečo, aby ste upustili od tých ostrých obrazoviek vo vašich kanceláriách, notebookoch či televíznych obrazovkách. Pracujúci jednotlivci by sa mali natiahnuť, urobiť prechádzku po obede a zostať hydratovaní.

hubnutí

Obezita sa nedá vyriešiť za jeden deň alebo najatím profesionálneho trénera. Predstavuje vážne nebezpečenstvo pre zdravie a pri bojovaní proti nej musíte rátať s trvalými zmenami v životnom štýle.