Podsvietenia sa dnes naozaj využívajú hodne a všade. V minulosti nebolo toľko všelijakých možností osvetlenia ako dnes. A možno to bolo aj dobre. Dnes máme svetlá priam na všetko a málokedy ich všetky aj využívame. Niektoré nám slúžia http://server.gphmi.sk/spisakova/accesshtml/1.html len na okrasu a zapíname ich skôr sporadicky, priam až vôbec. Nie sú totiž veľmi užitočné, skôr sú na estetický zážitok. Keď sme danú vec kupovali, tak sme sa tešili z toho, že nám môže takto krásne zasvietiť, no dnes v tom nevidíme praktický úžitok. To sa môže týkať veľkého množstva svetiel vo vašej domácnosti, ktoré sú niekedy nadbytočné a zaberajú zbytočne veľa miesta.

tv-629874_1920

Prečo teda vyhadzovať peniaze na drahú televíziu s led podsvietením, keď si môžete kúpiť obyčajnú televíziu, akú len chcete a môžete si dokúpiť samotné led podsvietenie? Vyjde vás to oveľa lacnejšie a zároveň si budete môcť meniť farby daného podsvietenia, čo sa pri danej televízii nedá. Tak si môžete prispôsobiť farby, ktoré sú v televízii s farbou, ktorá svieti spod televízie. Napríklad si nastavíte na televízii sneženie a dookola si dáte svietiť led svetlo na bielo. Čarovné a kúzelné také romantické prostredie. Takisto sa nedá zapnúť iba podsvietenie bez televízie, čo by sa vám tiež možno niekedy hodilo.

led-lighting-1846926_1920

So svetlami je to rôzne. Niekedy sme radi, že ich máme toľko, koľko len chceme a niekedy by sme boli najradšej, keby sme žiadne nevlastnili. Predsa len, keď máme dom vysvietený ako v Las Vegas, tak nie je táto spotreba elektrickej energie zanedbateľná. Za ten čas sa z týchto aj šetrných svetielok nazbiera celkom slušná suma a my sa potom môžeme chytať za hlavu pri jesennej fakturácii, ktorá nám príde. No, neberte to tak tragicky, z jedného led podsvietenia sa vám svet isto nezrúti a keď po tom vaše srdce, domácnosť a jej členovia tak túžia, tak si to treba dopriať. Žijeme len raz a treba si dopriať to, čo chceme, nie len to, čo musíme mať.