Na začiatok budovania vášho štýlu musíte začať s aktuálnym šatníkom. Vyhodnoťte svoj životný štýl. Každý žije iný život a má iné potreby. Šatník tínedžera sa líši od šatníky ženy v strednom veku. Vaše oblečenie by malo odrážať Vaše postoje, osobnosť a životný štýl. 

oblečení

Väčšina z nás má šatník plný oblečenia, ale často hovorí že si nemá čo obliecť. To môže byť preto, že Váš šatník nezodpovedá vášmu životnému štýlu. Pretrieďte si oblečenie aby zodpovedalo tomu kde trávite väčšinu času, či najviac využijete oblečenie formálne, aktívne, príležitostné a dbajte na praktickosť šatníka. Ktorý kus oblečenia chýba vo Vašom šatníku?

Každá žena by mala mať v šatníku pár základných univerzálnych kúskov ktoré sú praktické, využiteľné a kombinovateľné s mnohými kúskami. Tieto kúsky sú nadčasové a nikdy nevyjdú z módy. Ide o klasické malé čierne šaty, ceruzkovú sukňu, elegantné nohavice, čierna a telová spodná bielizeň, čierne sako, koženú bundu, výrazný náhrdelník, perlové náušnice, jednofarebné obyčajné tričká alebo body, košeľu alebo blúzku a do čoho by mala investovať každá žena, je jedna kvalitná drahšia kabelka. Takáto kabelka je hodná svojej cene, pretože nielen že dlho vydrží pretože je z kvalitných materiálov, ale časom bude stúpať i na cene svojou značkou a jedinečnosťou na trhu. Ďalej medzi základné kúsky patria i biele tenisky typu Converse, ktoré skvele omladia i staršie ženy, takže spravia vynikajúcu službu.

šatna

Aby ste si pomohli definovať Váš štýl, sledujte celebritu ktorá sa Vám páči a skúste podľa nej kombinovať kúsky vo Vašom šatníku. Celebrity majú za sebou celé tímy stylistov, ktorí majú cit pre módu a tak nič nepokazíte a budete získavať komplimenty z okolia na Vaše oblečenie a kombinovanie kúskov. Tým vykročíte zo svojej komfortnej zóny  pomôže Vám to vybudovať si vlastný štýl.
Rovnako ako zoznam potravín, budete robiť vyhodnotenie toho, čo potrebujete.
Ak nevlastníte vymenované základné kúsky, mali ste si ich kúpiť ako prvé.  Určite ich ako svoju prioritu. Okrem toho ale myslite na to, čo sa Vám hodí. Vašej postave a tvári nemusí pristať to čo danej celebrite a preto neopakujte slepo po nej ale koncentrujte sa na to aby ste sa v tom cítili dobre. Nebojte sa kombinovať viacero štýlov alebo farieb. Držíme palce pri budovaní šatníka!