Zábava sa v minulosti brala ako niečo, kde ste museli tancovať hodiny, až ste si nohy necítili ešte tri dni po tom. Dnes je to úplne inak. Pod slovom zábava patrí skoro všetko, či už to súvisí so športom, internetom, záľubami alebo prácou.

počítače
 
●       Deti a mládež
V súčasnosti sa väčšina detí zoznamuje s technológiou už od skorého veku. Závisí to aj na ich rodičoch. Prvé hranie hier sa na mobile, pozeranie videí a počúvanie hudby z tabletu, no čo si dieťa môže viac priať. Samozrejme každý má nato svoj názor. Deti si obľúbili detské aplikácie na tabletoch, pozeranie rozprávok a videí ktoré im rodičia pustia a nechajú ich tak. Dieťa sa naučí nové slová a texty, a animované filmy ho na pár hodín zabavia. V tom momente dieťa žije akoby v druhom svete, a nevníma realitu. Keď mu to rodič nečakane zoberie samozrejme začne plakať. Treba začať opatrne, a možno s nejakými pravidlami, či už pre neho alebo pre vás.
 
●       Tínedžeri
Dospievajúca mládež má taktiež svoj vlastný život. Prepojený cez internet a realitu. Žijú a komunikujú na sociálnych sieťach, zdieľajú svoje emócie, a strácajú pojem o čase. Zábava sa pobrala týmto smerom, a nemá cesty späť. Napĺňa ich pocit, keď vedia že sú druhým na očiach cez niečo čo majú pred sebou. V obľube sú taktiež videohry a hry, ktoré vedia naraz hrať viacerí ľudia, a sú akoby spolu. Prežívajú spolu virtuálny svet, v ktorom nemusia byť pri sebe, a pýtať sa rodičoch dokedy môžu byť na návšteve.

herní konzole
 
●       Dospelý
Čo by to bol za život, keby si rodičia a dospelí ľudia tiež neobľúbili internet. Sú tam online neustále. Tu je druh zábavy, ktorý je s nami 24 hodín denne. Zábavné videá a filmy nesmú chýbať na dennom poriadku. Taktiež sociálne siete na ktorých sú v kontakte so svojimi blízkymi, a majú svoj život zhrnutí pár fotografiami. U dospelých jednoznačne vyhráva zábava ako šport, a potom stretnutie sa na priateľskej oslave.