Veľa ľudí vám to potvrdí a aj ja na vás apelujem, aby ste si vážili to, že ste zdraví. Nie je to samozrejmosť a mnohí ľudia ani nevedia, aké je to byť zdraví. Úplne zdraví. Tak, že vás nič netrápi. A tým nemyslím len bežné choroby, ako je napríklad nádcha (v mužskom podaní soplík), kašeľ a podobne.

běh

Ceňte si ho!

Nikto vám ho nevráti, keď si ho pokazíte. Mnohokrát sa na oslavách už len sporadicky blahoželá veľa zdravia… Ale tak by to nemalo byť, pretože úprimné zablahoželanie zdravia je veľmi dôležité pre daného človeka. Je to najcennejšie, čo mu môžete želať. Je to klišé, ale je to naozaj tak.
Nikto vám nevie zaručiť, že sa vyliečite, aj keď mu dáte všetky peniaze sveta. Aj tí najbohatší ochoreli a mnohí sa ani neuzdravili. Pretože nie peniaze, ale zdravie je skutočne dôležité. Kto nemá zdravie, je chudobní. Mali by sme si ho začať vážiť, kým nie je naozaj neskoro.

Choroba

Keď je človek chorý, sľubuje si, že už mnohé veci bude robiť inak, aby znova neochorel. Ale keď príde daná situácia, človek znova padá do svojich zaužívaných stereotypov a poruší svoje sľuby, ktoré si dal. A to by sa nemalo stať, pretože v prvom rade, treba myslieť na zdravie. To vám nikto nevráti. Jedine vy ste strojcom nielen svojho šťastia, ale aj zdravia.
Keď ste zdraví, môžete robiť čo sa vám len zachce. Nie ste ničím obmedzovaní. Môžete jesť, čo sa vám len zachce, čo vám zachutí. Nemusíte držať rôzne zdravotné diéty. Nemusíte cvičiť také cviky, aké vám odporúča lekár. Môžete vykonávať akékoľvek úkony. Nie ste ničím obmedzovaní v pohybe. Môžete hýbať všetkými končatinami.

stetoskop

Bolesť hlavy

Ani si to neuvedomujete, ale je to skvelý pocit. Je to skvelý pocit naplánovať si celý týždeň, bez neistoty, že čo ak ma bude v ten deň bolieť hlava. Pozná to mnoho ľudí, že nikdy nevedia, kedy tá bolesť príde, čo ju spôsobuje a kedy zasa odíde. Je to obmedzujúce, človek nemôže plnohodnotne žiť, je obmedzený vlastným telom. Ten, kto to nezažil to nepochopí, že je úplné zúfalstvo, keď ste mali byť na výlete, ale vás bolí hlava, tak nemôžte ísť. Samozrejme, môžete sa premôcť a ísť, ale ak vás napína na vracanie z bolenia hlavy, tak si akurát tak vyrobíte nejaký trapas a to predsa nechcete.

Prajem a želám Vám, naozaj úprimne zo srdca, aby ste nikdy nemuseli zažívať pocity, že vás niečo obmedzuje a nedovoľuje vám to plnohodnotne žiť!